Informace

Vítáme všechny minecrafťačky a minecrafťáky na stránkách serveru Cube-Craft.cz! V první části se dozvíš něco málo o historii serveru a v další části o hře Minecraft samotné. Pohodlně se usaď a přidej se s námi na dobrodužství, které v sobě Minecraft skrývá. 🙂

O serveru

Server založen a provozován nadšenci. Hrajeme pro zábavu a potěšení ze hry samotné jakožto i pro sdílení radosti mezi ostatními hráči. 🙂 Snažíme se sdružovat komunitu stejně smýšlejících hráčů, a proto všichni slušní hráči jsou tu vítáni.

Dne 20. 11. 2012 se zrodil nový Minecraft server s tehdejším názvem Mine Cube. 

Dne 1. 10. 2014 se server přejmenoval a vznikl staronový server, který už většina z Vás dobře zná pod novým názvem – „Cube Craft“!

O Minecraftu

Minecraft je sandboxová (s otevřeným světem) hra, jehož zakladatelem je Marcus „Notch“ Persson. Hratelnost zahrnuje interakci hráče s herním světem, která probíhá pokládáním či ničením rozličných typů blocků v trojrozměrném prostředí. V tomto prostředí mohou hráči stavět tvůrčí stavby a umělecká díla, a to jak na serverech hry pro více hráčů, tak ve hře pro jednoho hráče skrze několik různých herních režimů.

Dne 17. května 2009 došlo k prvnímu veřejnému spuštění hry Minecraft.

Dne 18. listopadu 2011 došlo k oficiálnímu vydání hry Minecraft.

V roce 2014 byl Minecraft, potažmo celý Mojang odkoupen společností Microsoft.

Dne 20. září 2014 se Java vydání stalo nejprodávanější počítačovou hrou vůbec.

Dne 26. března 2018 dosáhl Minecraft na hranici 28 milionů prodaných kusů.

Komentáře nejsou povolené.